کاربرد چوب پلاستیک

کاربرد چوب پلاستیک

این محصول به دلیل خواص و ویژگیهایی که دارد در زمینه کاربرد بسیار متنوع و گسترده می باشد چرا که از این کامپوزیت محصولات بسیار متنوعی را می توان تولید نمود . محصولات تولیدی از این کامپوزیتها مورد مصرف بخشهای مختلفی از قبیل ساختمان سازی، خودروسازی (وسایل تزئینی داخلی)، دکوراسیون، راه آهن، کشتی سازی(عرشه) و … می باشد.

 کاربرد کنونی این کامپوزیتها بیشتر به مواردی همچون تزئین کردن، روکش کاری و چهارچوبها و قالبهای پنجره باز می گردد و از آنجائیکه کامپوزیتهای چوب  پلاستیک (WPC) ترکیبی ازالیاف و مواد پلاستیکی و مواد افزودنی هستند لذا می توان بسته به نوع کاربرد محصول، خواص مدنظر مصرف کننده از قبیل مقاومت در برابر آتش، اصطلاک، عایق صوت بودن، استحکام و سختی مناسب و … را در آن لحاظ نمود که این امر خود از برتریها و ویژگیهای خوب این محصول بشمار می آید.

       کامپوزیتهای چوب  پلاستیک به روش اکستروژن و با قالبهای متفاوت به شکل نهایی تبدیل میشود.  این کامپوزیتها محصولات چوبی هستند که نیازی به فرآوری بعدی ندارند و در برابر شرا یط جوی، رطوبت و قارچ ها مقاوم هستند از این رو برای استفاده در فضای باز که الوارهای پرداخت نشده کارایی نداشته ، بسیار مناسب هستند . همچنین این محصولات دارای خواص پلاستیکی هستند که از نظر محیط زیستی و عملکرد بسیار ممتاز هستند. از کامپوزیتهای فیبرچوب_پلاستیک همچنین برای استعمال در داخل و خارج ساختمان نیز بهره می گیرند. موارد مصرف این کامپوزیتها در کشورهای صنعتی پیشرفته بگونه ای است که در اکثر  صنایع کاربرد دارند . بطور مثال از این کامپوزیتها در ساخت سفالهای سقفی، اسکله دریایی، ملزومات اداری، ابزارآلات، قالبها، الوارهای سقفی و سایر محصولات استفاده می کنند.

همانطور که اشاره شد موارد مصرف از این کامپوزیتها بسیار گسترده و متنوع می باشد اما به نظر میرسد کاربرد بارز این محصول در تخته های کف(Deck) الوار، مبلمان اداری , چهارچوب ها، پروفیل و اجزاء در و پنجره، قرنیزها، نرده ها، قفسه بندی، عرشه کشتی ها، باراندازهای بندر،روکشکاری عمودی و افقی خارجی، تابلوی مغازه ها، داخل قایقها، تراورس های ریل راه آهن، کابینت وپیشخوان آشپزخانه و … می باشد. که البته مصارف ساختمانی عمده بازار مصرف این محصول راتشکیل میدهد